Чи можлива заява про прийняття спадщини поштою?

+380(67)750-61-35  АДВОКАТ ПО СПАДЩИНІ  UKRAINE  KYIV

Необхідно юридична консультація по спадщиніЗверніться до адвоката зараз!

Дистанційне прийняття спадщини

Якщо Ви є спадкоємцем, але через певні обставини не можете особисто відвідати нотаріуса в Україні для подання заяви щодо прийняття спадщини, вихід є. Законодавство України передбачає певні правові процедури для вирішення такої ситуації, і в цьому випадку важливо врахувати кілька ключових моментів.

Далі розглянемо питання: як зробити заяву на спадщину в Україні або за кордоном; де взяти правильний зразок; скільки коштують юридичні послуги; які строки вступу до спадщини; як обрати нотаріуса, що робити якщо є спір між спадкоємцями або коли немає документів на спадкове майно...

Як зробити заяву на прийняття спадщини

Заява щодо спадщини може бути складена спадкоємцем та засвідчена нотаріально за своїм місцем перебування, з урахуванням всіх вимог чинного законодавства щодо форми та змісту. Таке засвідчення підпису Ви можете зробити у найближчого нотаріуса (українського або іноземного) або ж в консульському органі України.

Після цього, належним чином завірена заява (а в деяких випадках ще й перекладена/ апостильована/ легалізована) має бути своєчасно надана до українського нотаріуса (поштою або особисто), за місцем відкриття спадкової справи в Україні.

Направити заяву потрібно до нотаріуса, з яким Ви погодили умови та ціну відкриття спадкової справи (оформлення та видача свідоцтв на спадщину).

Де взяти зразок заяви

В важливих питання, що стосуються власності, було б досить необдумано покладатися на надійність зразків юридичних документів знайдених в інтернеті або соціальних мережах. Інформація може бути застаріла або стосуватися зовсім іншої ситуації, адже зміст заяви має точно відповідати обставинам справи.

Заява повинна містити всю необхідну інформацію щодо адресата (нотаріус), дані спадкоємця і спадкодавця, вираження наміру та бажання прийняти спадщину (по заповіту або по закону згідно черг спадкування), крім того, в певних випадках, в заяві може бути зазначена інформація про інших спадкоємців - при їх наявності (наприклад таких, що мають право на обов'язкову частку у спадщині) і т.д. і т.п.

До речі, деякі спадкоємці окрім долі у спадщини можуть претендувати, також, і на виділення частки зі спільного майна.

Є важливі вимоги щодо змісту та форми заяви, а помилки або неточності в заяві можуть призвести до суттєвих проблем. Рекомендується заздалегідь звернутися за консультацією досвідченого спадкового юриста і для розроблення правильного зразку заяви.

Скільки коштують юридичні послуги по спадщині

Ціна юридичних послуг доступна і залежить від складності спадкової справи, числа спадкоємців та кількості обʼєктів спадкового майна. У нас прийнятні ціни, уважне та ввічливе ставлення, актуальні юридичні консультації, надійне оформлення спадщини. Для розрахунку орієнтовних витрат зверніться до адвоката,

Чим допоможе адвокат по спадщині

Зразок заяви, яка відповідає вимогам чинного законодавства України в 2025 році і повністю релевантна обставинам вашої життєвої ситуації, можливо замовити та отримати у адвоката.

Також, при необхідності, фахівець зі спадкового права, за прийнятну ціну, представить Ваші інтереси (як спадкоємця) в державних нотаріальних конторах Києва або у київських приватних нотаріусів. Адвокат представить інтереси спадкоємця при зборі необхідних документів. Юридична допомога адвоката можлива у таких формах:


Строки вступу до спадщини

Строк, передбачений законом для прийняття спадщини - обмежений. За загальним правилом - до 6 міс. Своєчасне подання заяви про прийняття спадщини є ключовим для гарантування ваших прав на спадкове майно.

Як обрати нотаріуса

Для уникнення непорозумінь і неприємних ситуацій, перед підготовкою та відправленням заяви поштою, рекомендується заздалегідь зв'язатися з обраним нотаріусом (засобами звʼязку особисто або ж через вашого уповноваженого представника - родича, юриста або адвоката) для узгодження всіх важливих деталей (уточнення необхідного пакету документів, обговорення вартості послуг нотаріуса, узгодження способу подання заяви та іншого...)

ПОШИРЕНІ ПИТАННЯ:

Хто автоматично вступає в спадщину?

Вважаються такими, що примають спадщину "автоматично" спадкоємці, які входять до відповідної черги спадкування і при цьому постійно проживали разом із померлою особою на момент смерті; також автоматично вступають до спадщини малолітні та неповнолітні діти; особи, які позбавлені дієздатності чи обмежено дієздатні.

Хто може претендувати на спадщину, якщо є заповіт? 

Претендувати на спадщину можуть спадкоємці зазначені в заповіті, але також і спадкоємці, які по закону мають право на обов'язкову частку.

Чи можна подати заяву на спадщину онлайн?

Питання чи можна подати заяву на спадщину онлайн досить часто звучать від громадян України, які проживають за кордоном постійно, або виїхали як біженці до країн Європи.

При оформленні спадщини слід діяти в порядку, передбаченому законом. А саме, заяву на спадщину в паперовому вигляді можливо оформити в консульських органах України або ж засвідчити у іноземних нотаріусів країни перебування (з перекладом, апостилізацєю, легалізацією). Правильний зразок заяви допоможе підготувати адвокат.

Оформлення заяви замало, адже після оформлення документу в паперовій формі, він має бути своєчасно та належним чином застосований для відкриття спадкової справи у відповідного нотаріуса України. При наявності додаткових питань рекомендується зверніться до адвоката по спадщині.